Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Každá žena môže mať dlhé a husté mihalnice

júl 17, 2011 - 15:57
Ktorá žena by netúžila mať krásne mihalnice? Ale, žiaľ, nie každá je obdarená vejárom hustých a dlhých rias. Milé dámy, máme pre vás riešenie. Ukážeme vám, ako premeniť nevýrazné mihalnice na podmanivé. Predlžovanie rias sa teší čoraz väčšej obľube a nielen na slávnostné príležitosti. Hodí sa aj v letných mesiacoch, pretože bez väčšej starostlivosti aj po vyjdení z bazéna môžete mať oslnivý pohľad.
Foto: 

Predlžovanie mihalníc je revolučná novinka, výsledkom ktorej sú dlhé a husté mihalnice. Ich najväčšou prednosťou je, že na rozdiel od umelých mihalníc, ktoré dostať v každej drogérii, tieto vyzerajú úplne prirodzene. Umelá riasa sa totiž nelepí na viečko, ale na mihalnicu. Spoj zlepenia nie je vidieť, takže budete vyzerať, že očarujúci pohľad ste dostali prirodzene do vienka. Umelá riasa má tvar ako skutočná, pri korienku je hrubšia a konček má tenší. Samy si zvolíte, aký vzhľad mihalníc si želáte, či len decentný alebo výraznejší. Extravantnejšie typy môžu vyskúšať mačací pohľad alebo siahnuť aj po farebných variáciách či kamienkových ozdobách.

Proces aplikácie

Na začiatkok sa musia oči dôkladne očistiť bezolejovým odličovačom. Spodné mihalnice sa podlepia špeciálnym pásikom, aby sa zamedzilo zlepeniu s vrchnými. Následne na to sa riasy ešte prečistia proteínovým prípravkom, ktorý dokonale odstráni posledné zvyšky mejkapu a prečešú sa suchou špirálou. Takto pripravené mihalnice  sa môžu začať predlžovať. Pinzetou sa oddelia prírodné mihalnice tak, aby v strede otvorenej pinzety ostala iba jedna, a na ňu sa jeden až dva milimetre od korienka druhou priloží umelá riasa, ktorej konček sa namočil do špeciálneho lepidla. Po dvoch troch sekundách lepidlo uschne a môže sa lepiť ďalšia.
Na jedno oko sa dáva  60 až 120 rias, záleží od hustoty prírodných mihalníc a od želania klientky. Riasa sa lepí na každú vhodnú mihalnicu, to znamená na tie, ktoré nie sú priveľmi krátke, prípadne nie sú tesne pred vypadnutím. Počas aplikácie, ktorá trvá približne jednu až dve hodiny, je potrebné mať oči stále zavreté, aby lepidlo ani jeho výpary oči nepodráždili. Vlastne je to celkom príjemný oddych, keď si môžete dve hodiny poležať so zatvorenými očami. Obávať sa toho, že by ste si zdriemli, sa nemusíte, naopak je to celkom vítané.

Starostlivosť o predĺžené mihalnice

O predĺžené mihalnice sa netreba nijako osobitne starať. Treba si dať pozor, aby po aplikácii neprišli prvých dvadsaťštyri hodín do kontaktu s vodou. Mihalnice netreba maľovať, ale ak by ste predsa len chceli, treba si zakúpiť špeciálnu špirálu. Obyčajne ju dostanete kúpiť v salóne, kde predlžovanie robia. Priamo na mihalnice by sa nemali nanášať žiadne krémy, mydlá ani odličovače na báze oleja. Na odmaľovanie postačí čistá voda a prsty. V salóne by ste mali dostať kefku a s ňou by ste si mali riasy prečesávať.
Mihalnice nám, podobne ako vlasy či nechty, neustále rastú a vypadávajú. Životnosť jednej riasy je dva až tri mesiace. Keďže s prírodnými riasami vypadávajú aj predĺžené, je potrebné ich približne každý mesiac dopĺňať.

Ďakujeme Ivete Okelovej zo salónu Vikinka za informácie a možnosť fotografovania.

Autor: Kristi Kleiman
Foto: autorka, Thinkstock

- - Inzercia - -