Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Lady Gaga má vlastnú sochu

január 12, 2011 - 10:12
Najpredávanejším albumom roka 2010 je Fame Monster americkej speváčky Lady Gaga. Je to projekt, ktorý obsahuje aj mimoriadne úspešný hit Alejandro či piesne Bad Romance a Telephone.
Excentrická Lady Gaga predala z albumu viac ako 5,8 milióna kópií. Fame Monster je rozšírenou verziou jej debutovej nahrávky Fame (2008). Na úspech albumu chce Lady Gaga nadviazať ďalším albumom s názvom Born This Way. Zatiaľ nie je známe, kedy nahrávka vyjde, no prvý singel z nej predstaví vo februári.

Americká speváčka Lady Gaga sa podľa prestížneho hudobného magazínu Billboard stala interpretkou roka 2010. Jej celosvetový úspech  je o to šokujúcejší, že hoci má na svojom konte zatiaľ iba dva štúdiové albumy, svoju slávu stihla nazbierať za necelé dva roky. Jej veľký vzor a dnes konkurentka speváčka Madonna sa snažila o čosi podobné takmer dve desaťročia.

Kontroverzná speváčka Lady Gaga (24) sa pýši dokonca vlastnou sochou a titulom patrónka zvierat. Ženskú verziu sochy svätého Františka z Assisi známeho ako patróna zvierat zhotovil americký sochár Daniel Edwards a pri jej výrobe  použil zvyšky ropy spoločnosti BP rozliatej v Mexickom zálive. Umelecké dielo umiestnia pred centrálou tejto ropnej spoločnosti .

Autor: ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ, ANDRIJAN TURAN
Foto: Isifa

- - Inzercia - -