Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Netrápte svoju pleť

december 29, 2010 - 12:46
Vianočné sviatky sú často príležitosťou na to, aby sme vyrazili do hôr a oprášili lyže. Mnohé dámy práve v tomto čase zabúdajú, že ich pokožka nápormi mrazu a vetra nesmierne trpí. Nezabudnite na svoju pleť, dekolt či ruky!
Foto: 
Vianočné sviatky sú často príležitosťou na to, aby sme vyrazili do hôr a oprášili lyže. Mnohé dámy práve v tomto čase zabúdajú, že ich pokožka nápormi mrazu a vetra nesmierne trpí. Nezabudnite na svoju pleť, dekolt či ruky!

Práve pokožka tváre a rúk počas zimného športovania i obyčajných prechádzok zaplače, ak sa o ňu patrične nepostaráte. Časté zmeny teplôt spojené s prechodom z mrazu do vykúrených miestností, ľadový vietor a ostré slnko spôsobujú poškodenie ochranného filmu pokožky, ktorá tým stráca prirodzenú obranyschopnosť. Je preto oveľa citlivejšia a náchylná na podráždenie.

Ako na to v zime?
Aspoň raz týždenne doprajte pleti peeling – vaša koža sa zdravo prekrví a zahreje, lepšie sa tak dokáže vyrovnávať s tepelnými výkyvmi. Siahajte po mastnejšom dennom kréme. Vytvorený ochranný tukový film bráni odparovaniu vody, takže pleť ostáva vláčna a zbytočne sa neochladzuje. Pre mastnejší typ pokožky, pri ktorej by hutnejší „zimný“ krém mohol spôsobiť problémy, je vhodnejší ľahší hydratačný krém. Ak máte sklon k tvorbe červených škvŕn, používajte dvakrát denne biotechnologickú emulziu, určenú na lokalizované začervenanie pri normálnej a veľmi citlivej pokožke. Nezabúdajte, že aj v zime svieti slnko. Používajte mejkap. Kombinácia mastného základu a pigmentu vytvorí ochranný film, nepriepustný pre celý rad vonkajších škodlivín. Používajte lícenky s púdrovou konzistenciou, ktoré vytvárajú na koži ochranný štít proti chladnému vetru a mrazu. Nezabúdajte chrániť pery. Koža je tu veľmi tenká, neobsahuje žiadne tukové žľazy, ľahšie sa vysuší a popraská. Ak sa vám olupuje kožička, každý večer pery premasírujte mäkkou zubnou kefkou namočenou v teplej vode a natrite si ich. Nezavrhujte jelení loj alebo med, pretože má upokojujúce účinky. Používajte hydratačné a výživné rúže s obsahom vitamínu E a s UV faktorom, ktoré pery ochránia. Nezabúdajte na rukavice a špeciálny krém na ruky, ktorý by vás mal sprevádzať na každom kroku. Venujte pozornosť krku, dekoltu a poprsiu, a to aj napriek tomu, že v zime väčšinou nenosíte krátke rukávy. Starostlivosť potrebuje aj okolie vašich očí. Sú chránené len tenkou kožou bez tukovej vrstvy, a tak je potrebné im chýbajúci tuk dodať. Ľahké očné gély nahraďte kvalitným mastnejším sérom a aspoň dvakrát denne ho jemne vklepte do pokožky okolo očí.

ako sa vyzbrojiť DO HÔR?
krém na mastnejšej báze s UV filtrom
balzam na pery s vysokým obsahom tuku a s UV filtrom a klasický jelení loj
Aloe vera gél na upokojenie podráždenej alebo spálenej pokožky
dobrý mejkap s UV filtrom

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: Shutterstock

- - Inzercia - -