Dnes je sobota, 19.september 2020, meniny má: Konštantín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ružová noc opäť pomáhala

október 04, 2011 - 14:06
„Ak sme schopní a máme možnosti pomáhať, potom sa pre nás pomoc stáva povinnosťou.“ Aj v tomto duchu sa niesol už ôsmy ročník charitatívneho podujatia Ružová noc, ktorý organizuje občianske združenie OZ Orin Panacea Ivany Christovej. V tento výnimočný večer sa nielen zabávalo, ale najmä pomáhalo detským onkologickým pacientom.
Ružová noc je už tradíciou. Stretávajú sa na nej ľudia, ktorým osud onkologicky chorých detí nie je ľahostajný. Ôsmy ročník charitatívneho podujatia, ktorý zorganizovala prezidentka združenia OZ Orin Panacea Ivana Christová, bol toho dôkazom. Večer bol plný prekvapení. Nielen v podobe vystúpení známych hostí, spevákov a modeliek, ale najmä v tom, že ľudia, ktorí sa zišli v bratislavskej Redute, mali pred sebou sny malých pacientov, ktoré sa vďaka ich pomoci budú môcť vyplniť. Aby mohli žiť dôstojne, hoci aj na nemocničných lôžkach, na ktoré ich pripútalo zákerné ochorenie, aby sa detské onkologické oddelenia zmenili na ružové záhrady a aby dôležité prístroje pomáhali napredovať v liečbe onkologických ochorení. Pretože to je poslaním občianskeho združenia Ivany Christovej, ktorá sa charite venuje už šestnásť rokov.
Verešová aj Ivanina dcéra na móle...
Ružová noc ožila v priateľskej atmosfére hostí aj účinkujúcich, ktorí prišli podporiť dobrú vec, a bol medzi nimi aj týždenník Slovenka, ktorý sa stal mediálnym parterom podujatia. Na pódiu sa striedali známe mená umelcov, vystúpil Peter Nagy, Patrícia Vitteková, Paľo Drapák, operná speváčka Daniela Banasová či stálica podujatia Mária Bundová. Príjemným prekvapením s ešte krajším zakončením bola módna prehliadka šiat návrhára Lukáša Kimličku, ktoré predviedli naozaj výnimočné modelky. V šatách, ktoré si neskôr záujemcovia mohli vydražiť a peniaze budú použité na pomoc detskej onkológii, sa predstavili Andrea Verešová, Silvia Lakatošová, herečka Yvetta Blanarovičová, Gabriela Drobová aj sedemnásťročná dcéra hostiteľky Daniela Christová, ktorej mólo pristalo rovnako ako kedysi jej mame. Ivana prezradila, že jej dcéra už tiež pomáha v nadácii a preto sa predstavila na podujatí aj ako modelka.Pomoc pre deti
Výťažok z benefičného večera je určený na podporu detských onkologických centier v Bratislave a v Košiciach. Podľa slov prezidentky združenia budú vyzbierané prostriedky venované na Happy terapiu, ktorej sa združenie venuje už osem rokov. Ide o terapeutickú prácu s detskými onkologickými pacientmi a ich rodičmi, ktorú organizujú terapeuti združenia v nemocniciach dvakrát do týždňa. Združenie už pravidelne organizuje detské onkologické tábory, ktoré prinášajú deťom aspoň na chvíľu pocit oslobodenia od zákerného ochorenia. V minulosti združenie zakúpilo niekoľko najprogresívnejších prístrojov potrebných pri liečbe a diagnostike onkologických ochorení a dnes má pred sebou ďalšie výzvy. Podľa výkonnej riaditeľky združenia Lindy Salvovej chcú napríklad potešiť deti a vysadiť im v areáli bratislavskej Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou záhradku, už čoskoro ožijú nemocničné steny na chodbách detskej onkológie v Bratislave rozprávkovými maľbami  od púchovského výtvarníka Romana Hvizdáka z OZ PuArt Gallery a vydávajú prvú psychoonkologickú knihu pre najmenších pacientov. A to všetko aj vďaka večeru, ktorý mal nádych ružovej noci splnených prianí pre tých, ktorí to najviac potrebujú.


Autor: ANNA BOČKOVÁ
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -