Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Dramatické rozchody

august 31, 2010 - 15:49
Zlá povaha, nešťastný osud či nesprávna voľba partnerov? To všetko môže stáť za rozchodom. STAR však odhalil ďalší, navonok omnoho menej viditeľný faktor – bývanie, kde sa jednému z partnerov už vzťah rozpadol. Dôkazom toho môže byť nedávny rozpad manželstva Žiga Pálffyho (37) a Andrey Belányiovej (34) či početné kolapsy partnerstiev Dary Rolins (37), ktorá zakotvila až po tom, čo svoj byt predala. „Ak sa dotyčný s partnerkou rozišiel a chce si tam doviesť druhú, tak by bolo vhodné, keby byt očistil,“ objasnila nám Viera Jakubisová, odborníčka na ekológiu prostredia a feng šuej.
V čase, keď si Žigmund Pálffy so svojou partnerkou Zorou Czoborovou (43) začali zariaďovať luxusné sídlo na Zámockej ulici, boli spolu už štyri roky a nejaký čas spoločne žili aj za veľkou mlákou. Hoci bola fitnesska od hokejistu o šesť rokov staršia, získala si jeho rodičov, ktorí boli so synovým výberom spokojní. Nikto teda nepochyboval, že párik spolu už ostane a založí si rodinku. „Na Žiga sa nepozerám ako na hokejistu, ale ako na budúceho otca mojich detí... Ak jedného dňa zistíme, že prišiel ten správny čas na založenie rodiny, budeme určite šťastní,“ vyhlasovala v tom čase tmavovláska. Párik sa napokon rozhodol pre spoločné bývanie aj doma na Slovensku.

Nadštandardný byt stál v tom čase údajne okolo desať miliónov korún, ktoré mal dať športovec zo svojho vrecka. Ďalšie veľké sumy investovali do zariaďovania bývania, ktoré si vzala na starosť jeho priateľka. V tom však ich láska nečakane skončila fackou, ktorú mal dať Žigo svojej polovičke vo svojej rezidencii v Manhattan Beach. Celú záležitosť dokonca riešila americká polícia.

Mal ho predať hneď
Po veľkých prípravách na spoločný domov na Slovensku tak Zore ostali len oči pre plač a jej bývalému prázdny obrovský byt, kde každý kúsok zariadila žena jeho minulosti. Niet divu, že sa apartmán rozhodol predať. Veci sa však zrejme nevyvíjali podľa jeho predstáv a z predaja nakoniec zišlo. Preto keď stretol budúcu matku svojej dcérky, moderátorku spravodajstva Andreu Belányiovú, priviedol ju do tohto bytu. Rovnako ako fitnesska, aj tvár STV s ním nejakú dobu pobudla v USA, kde sa časom tajne zosobášili. Po čase jeho manželka otehotnela a vyzeralo to, že ich príbeh speje k happyendu.

Ten narušila choroba ich čerstvo narodenej Saskie (3), no otec sa naďalej správal ako vzorný manžel a otec, dokonca opustil zámorskú ligu, aby mohol byť neustále pri rodine. História sa však napokon zopakovala, i keď v trochu odlišnej podobe. Zlom nastal koncom jari, keď na verejnosť prenikli informácie o jeho nevere a vzápätí nasledoval rozpad jeho zväzku. Pár je momentálne pred rozvodom a hoci podľa informácií z ich okolia každý z nich obýva na Zámockej ulici jedno poschodie, obaja sa bytu vyhýbajú. STAR priniesol už minulý týždeň informácie o tom, že Andrea odcestovala do zahraničia a Žigo sa síce v lokalite celebrít sem-tam vyskytuje, no obvykle len zaparkuje auto a odkráča smerom do mesta. Pár údajne plánuje svoje bývanie predať a možno ľutuje, že tak nespravil už dávno.

Napokon to zmenili
Ďalším podobným príkladom je speváčka Dara Rolins. V časoch, keď žila v byte, kde susedila so svojou najlepšou kamarátkou, modelkou Simonou Krainovou (37), jej vzťahy nikdy nedospeli do vážnejšieho bodu. Všetko začalo Sagvanom Tofim, ktorý v čase, keď randil s hudobníčkou, chodil aj s jej prominentnou susedou. Okrem zlomeného srdca si tak dievčatá odniesli aj šrámy na ich priateľstve, ktoré sa však napokon zahojili. Po obstarožnom playboyovi sa Dara stretávala ešte s americkým surfistom, o ktorom sa vie len to, že sa volal Mike. Neskôr so slovenským hudobníkom Martinom Valihorom, Petrom Vlasákom, tanečníkom Janom Bursom či finančníkom Tomášom Altusom. Dlhší čas sa zdržal hokejista Jaroslav Bednář, za ktorým často lietala na Sibír.

Zmenu do jej života priniesol až Matěj Homola (37). Po tom, čo nešťastný byt predala Simone, aby ho mohla spojiť so svojím, jej vzťah s rockerom ustál dokonca aj jeden rozchod. Okrem toho ich spája spoločná dcérka, ktorá jej zhodou okolností pomohla preklenúť aj krízu s kamarátkou. Krainová jej totiž po narodení prvého dieťatka poslala SMS, a tak prelomila ľady. Ona sama si vo vedľajšom apartmáne preskákala dramatický rozchod s hokejistom Jiřím Hudlerom a následné romániky. Momentálne ho však spoločne s Dariným bytom prestavuje na hniezdočko, kde s jej terajším partnerom, podnikateľom Karlom Vágnerom privítajú ich spoločné bábätko. „Chceli by sme zbúrať stenu, ktorá byty rozdeľuje, a vytvoriť tak jeden obrovský,“ odhalila svoje plány Simona.

Vyriešili to
Do úprav v dome Borisa Kollára (44) sa vraj pustila aj jeho momentálna partnerka Andrea Heringová (28), ktorá mala podľa informácií z ich okolia pomeniť zariadenie. A práve jej sa darí zotrvať po jeho boku najdlhšie. Zatiaľ čo iné ženy opustili jeho sídlo po pár týždňoch či mesiacoch, alebo s ním vôbec nebývali, playmate s ich spoločnou dcérkou je nasťahovaná už od začiatku roka.

Možnosť ostať bývať v starom dome, kde žil so svojou dlhoročnou manželkou a matkou svojich synov Zuzanou Tlučkovou (48), mal aj herec Štefan Skrúcaný (50). Ona totiž odišla z ich spoločného bývania spolu s chlapcami ako prvá radšej do nového, aby sa z rozpadu manželstva lepšie spamätala. Expartneri sa však rozhodli bývanie predať a Štefan s mladou priateľkou Dominikou Lukáčovou (24) si kúpili byt v novostavbe, kde začali odznova, bez tieňov z jeho minulosti.

Herečka Magda Paveleková (79) je svojou záľubou v sťahovaní známa. Spoločne s manželom menili svoje sídlo už trinásťkrát a hoci sa už niekoľkokrát dušovala, že to je naposledy, ani toto číslo pravdepodobne nie je finálne. Sťahovali sa aj po smrti jedinej dcéry Niny (+32), ktorá umrela na rakovinu. Hoci pani Majda hovorí, že od smrti jej dcéry čas neplynie, zmena prostredia v takejto situácii ju pomáha zvládnuť.

Prekliata vila Svobodovcov

O opakujúcich sa tragédiách vedia svoje aj obyvatelia honosnej vily v pražských Jevanoch, ktorú pre svoju rodinu zakúpil hudobný skladateľ Karel Svoboda (+68). Najprv v ňom zomrela jeho prvá žena na rakovinu. Keď si neskôr priviedol Vendulu Svobodovú (38), ich prvá spoločná dcérka Klárka zomrela vo veku štyroch rokov na zákernú leukémiu. Na rad prišiel samotný majiteľ objektu, skladateľ Karel Svoboda, ktorý spáchal vo svojom dome samovraždu. Vzápätí začal boj o majetok, ktorý skončil tým, že jeho syn Petr (30) vyhodil svoju macochu Vendulu aj s jeho nevlastným bratom Jakubom z domu. Do vily, kde jeho rodinu postretlo toľko tragédií, sa nasťahoval on sám s manželkou, slovenskou herečkou Luciou Gažiovou (31).

Časom pribudol aj ich prvorodený synček Ferdinand. Po celú dobu sa vo vnútri sídla nič nemenilo a mladý pár tiež všetko ponecháva pri starom. „Všetko som nechala tak, ako bolo, ten dom zariaďovala a vytvorila Petrova mamka s ockom. Keď vidíme staré videokazety, všetko je identické,“ zdôverila sa médiám nová pani domu. Nepáči sa jej len kuchyňa, ktorú chcú časom prerobiť. „Inak je ten dom taký krásny, urobený dobovo v secesnom štýle, že by som sa ani neodvážila doň zasahovať,“ priznala Lucia, ktorá by však možno mala pouvažovať, či nezmení svoj názor. Prekliata budova si totiž vybrala svoju daň už i od nej, keď sa pokúsila spáchať samovraždu, ktorú, našťastie, prežila.

Tipy na vyčistenie priestoru

Podľa Viery Jakubisovej síce nie je sťahovanie nutné, minimálne je však vhodné priestor po rozpade vzťahu vyčistiť. „Vonnou tyčinkou. Alebo sa to môže vyzvoniť tibetským zvonom. Existujú na to špeciálne esencie z produktov Aura Soma. Kvintesencia alebo pomandre, napríklad biely. Alebo aromaterapia, santalový olejček, šalvia či ružové drevo,“ vymenovala, čo všetko je možné svojpomocne využiť na prečistenie energií v našom domove. Hoci mnoho žien mení po svojich predchodkyniach zariadenie, ani to nie je nutné. Stačí použiť éterický olej z ružového dreva. „Keď sa utiera prach, stačí ho dať na utierku a tým sa zmyjú tie negatívne energie. Nie vždy sa musí úplne vymeniť nábytok,“ dozvedeli sme sa od odborníčky.

Ďalšou možnosťou je feng šuej analýza. „Treba zistiť, v akom sú stave zóny manželstva, alebo normálne spraviť rozbor celého bytu. Dôležité je, kde sa dotyční najviac zdržiavajú,“ poradila Jakubisová. Na nepohodu totiž stačí, ak priveľa času trávia práve v negatívnych zónach. „Možno by stačilo len prehodiť spálňu alebo prehodiť miestnosti, kde sa najviac zdržujú, a už to by mohlo pomôcť,“ dala nám ďalší tip.

Nielen predošlé nefunkčné vzťahy, ale aj iné negatívne udalosti z minulosti môžu nových obyvateľov ovplyvňovať. Preto je dobré, keď majitelia poznajú celú históriu bytu. Konflikty však nemusia byť nevyhnutne len následkom energie prostredia. „Môže to byť čisto iba riešenie danej dvojice,“ zdôraznila Jakubisová. No v každom prípade odporúča po rozchode priestor prečistiť. Energia minulého vzťahu inak totiž ostáva.

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: S.A., Isifa

- - Inzercia - -