Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ohrozuje svoje tehotenstvo?

máj 17, 2010 - 14:37
Erika Judínyová (38) hovorí o túžbe po bábätku, no zo svojej už aj tak štíhlej postavy schudla ďalších šesť kilogramov. Lekári však varujú – ak chce otehotnieť a donosiť zdravé dieťa, je načase s chudnutím prestať!
Foto: 

Miniatúrne šortky, na ktoré väčšina jej rovesníčok pomyslí, iba ak ich chcú kúpiť svojej dcére. To je najnovší obľúbený moderátorkin kúsok oblečenia. Vďaka tomu, že nosí miniveľkosť 24, ktorá sa na Slovensku ani nedá zohnať, si to môže dovoliť. Zároveň však hovorí o svojej túžbe po dieťatku.

„Pri podváhe nie je v tele dostatočné množstvo hormónov napríklad estrogénov, ktorých hladina je udržiavaná určitým množstvom tukového tkaniva,“ vyjadrila sa lekárka. Z medicínskeho pohľadu k podváhe dochádza pri zníženom množstve tukového tkaniva pod 20 %. „Udržanie normálnej hmotnosti je teda dôležitým faktorom na správnu funkciu reprodukčných orgánov, zdarnému počatiu aj priebehu tehotenstva,“ dodala odborníčka. Jej slová potvrdzuje aj výskum anglických vedcov. Zistili, že u žien s nízkou váhou je riziko potratu v prvom trimestri až o 72 percent vyššie.

Zbavila sa aj posledného tuku
V posledných mesiacoch vymenila markizáčka svoje obľubené latexové legíny za miniatúrne šortky, v ktorých sa objavuje na väčšine akcií, a dokonca aj vo svojej relácii. Za touto premenou sú zhodené kilogramy. Hoci Erika vždy patrila medzi najštíhlejšie tváre slovenského šoubiznisu, v posledných mesiacoch šla s hmotnosťou ešte nižšie. „Za posledný asi trištvrte rok som schudla nejakých 6 kilogramov,“ podelila sa o svoju spokojnosť v dokrútke na portáli svojej domovskej televízie.

„Môj stylista má z toho veľkú radosť,“ pokračovala rozžiarená Erika a až potom dodala, že ona sa teší tiež. Moderátorka sa netají tým, že práve jej módny poradca je ten, kto dbá o jej štíhlu líniu. Tvrdo ju kritizuje za jej obľúbené biele rožky, ale aj hamburger, ktorý si plavovláska rada dá i v neskorých večerných hodinách. „Celulitída tam nebola nikdy. Ale tukové vankúšiky tam boli, tak sme ich schovávali pod latexovými legínami,“ doplnil ju stylista.

Hovorí o tehotenstve
Keďže sa podľa svojich vyjadrení už zbavila svojho drobného fyzického nedostatku, môže si dovoliť odhaľovať sa. Pri tej príležitosti však musela nakúpiť nové zásoby, čo vôbec nebolo jednoduché. „Rifle nosím 24. Nedostať ich na Slovensku, ani vo Viedni. Najbližšie v Miláne a potom v Amerike,“ povedala markizáčka s hrdým žiarivým úsmevom na tvári. Preto sme ju oslovili s otázkou, či nemá obavy, že možnosť nosiť miniatúrne kúsky oblečenia ohrozí jej zdravie a neskôr jej bude na prekážku v snahe mať dieťa.

„Čo sa týka môjho zdravotného stavu, tak pred mesiacom, keď som mala problémy s hlasom, pán primár Chňupa z Ústavu srdcových chorôb si ma zobral na paškál a spravil mi komplet testy,“ reagovala pohotovo Erika. Uznávaný kardiológ, ktorý je jej dobrý známy a zároveň dohliada na jej zdravie, a so srdiečkami k nemu chodia dokonca i jej rodičia, chodila moderátorka na kalciové injekcie. Pri tej príležitosti jej však pre istotu nechal spraviť celkové vyšetrenia.

„Dal mi vtedy zobrať krv a všetko pokontroloval – srdce, pečeň, kompletne všetky krvné testy. A musím si zaklopať, všetko je v úplne najlepšom poriadku,“ potešene nám oznámila plavovláska. „Nemám celkom nič. Okrem toho, že som schudla, žiadne následky to na mne nenechalo. Takže mám to od lekára podložené a sú to čerstvé výsledky,“ pokračovala. Je presvedčená, že za to vďačí svojmu životnému štýlu. „Síce sa nestravujem pravidelne ani zdravo, to nemôžem povedať, ale nepijem, nefajčím ani neponocujem,“ objasnila nám. „Pokiaľ si to nevyžaduje nejaká špeciálna výroba, tak chodím na tie akcie len tak, že rýchlo urobím a idem domov spať,“ dodala.

Zatiaľ je čas
Pokiaľ ide o tehotenstvo, Erika si netrúfa dávať stopercentnú odpoveď. „To vie asi len ten hore,“ zamyslela sa. No obavy nemá tiež. „Nemôžem teraz tvrdiť, že sa mi podarí otehotnieť na prvýkrát, keď to bude aktuálne. Ale nikdy som nemala žiadne zdravotné problémy tohto druhu, ani u nás v rodine nikdy nebola takáto tendencia,“ prezradila nám. Nechce to však do budúcnosti zakríknuť, a preto je radšej vo svojich vyjadreniach opatrná. „Mám takú skúsenosť, že keď si je človek v niečom príliš istý a vystupuje príliš suverénne, tak vtedy príde tá facka, ktorú nečakal,“ vysvetlila moderátorka, ktorá si zatiaľ užíva svoju superštíhlu postavu a odvážne modely, ktoré vďaka nej môže nosiť.

Autor: MÁRIA ŠINDLOVÁ
Foto: Mário Gotti, S.A.

- - Inzercia - -