Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ohrozujú svoje zdravie?

apríl 13, 2011 - 10:48
Slovenské modelky už dlhšiu dobu používajú špeciálne gély, ktoré podporujú imunitu, no pomájaú aj pri chudnutí. STAR sa však dozvedel, že niektoré týmto výživovým doplnkom nahradzujú normálnu stravu! Tieto správy nám potvrdila aj modelka Romana Škamlová!

Už dlhšie sa v slovenských médiách objavujú informácie o zázračnom géle, ktorý modelkám pomáha udržiavať si ich štíhle línie. Užíva ho Veronika Husárová, Romana Škamlová, Simona Slobodníková aj Ivana Kičikoleva, aj ďalšie ženy z radov známych tvárí. O revolučnej technológii suspenzných gélov tvrdia jej priaznivci, že zmení nielen odvetvie wellness a svet potravinových doplnkov, ale predovšetkým ukážu cestu modernej lekárskej vede, ako nahradiť klasické lieky v podobe rôznych práškov a tabliet doplnkami. Doslova o produkte hovoria, ako o zdraví, výžive, prevencii a liečbe 21. storočia. Nikde sa však nehovorí ani nepíše nič o tom, že by dokázal nahradiť normálnu plnohodnotnú stravu. Napriek tomu sak nám dostali informácie, že nahradiť jedlo zázračnou novinkou je medzi modelkami bežná prax.

Len namiesto večere
Tento produkt používa asi rok aj bývalá Miss Slovensko, Veronika Husárová. Dostala som sa k nemu cez svoju maminu, ktorá je doktorka  farmácie a preferuje prípravky prírodného pôvodu, čo tento produkt v plnej miere je. „Vždy mi poradí, čo mám užívať a radí aj iným. Obracajú sa na ňu viacerí so svojimi  konkrétnymi problémami. A môžem vám povedať, prípravky zaberú vždy!“ vychválila produkt tmavovláska, ktorá užívala 2 typy gélu počas chrípkového obdobia,a by pislnila svoju odolnosť. Teraz využíva iný druh, ktorý ju dostáva do rovnováhy a pomáha jej lepšie sa sústrediť. „Užívam ho často pri učení. Momentálne ma čakajú štátnice, takže ho naozaj potrebujem,“ prezradila nám modelka, ktorá má skúsenosť aj s gélom určeným na chudnutie. „Musim sa priznať, že mi pomohol veľmi. Nahrádzala som večeru jednou dávkou,“ pripustila modelka, že do istej miery jedlo eliminovala. No úplne ho gélmi nenahradila. „Jedla som normálne raňajky, obed a ešte okolo 4 som si dala niečo ľahké,“ prezradila nám. Okrem toho, že pred jedlom užívala potravinový doplnok, musela obmedziť sladkosti. Ale aj v tom jej bol produkt nápomocný, pretože utlmil chute na maškrtenie. Pri otázke, či sa stretla s tým, že modelky nahradzujú ním aj normálne jedlo, dôrazne pokrútila hlavou. „Nie je to náhrada stravy, iba doplnok,“ dôrazne upozornila s dodala: „Normálna strava je pre organizmus veľmi dôležitá.“

Kolegyne
Skúsenosti s týmto prípravkom už majú aj plavovlásky Ivana Kičikoleva a Romana Škamlová, ktorá sa nedávno pochválila, že schudla päť kilogramov. Otvorene nám prezradila, že aj ona si  pridetoxikácii pomohla gelom. „Momentálne ho už však neužívam,“ povedala modelka, ktorá ho užívala v zimnom období, keď je organizmus náchylný na chrípku a iné choroby. Romana nám otvorene potvrdila aj to, že niektoré jej kolegyne skutočne komzumujú prípravok namiesto jedla.  „Niektoré modelky nahrádzajú stravu aj jednou rajčinou za deň, takže určite je možné, že
nim nahrádzajú stravu, no ja by som to neodporúčala... Je to predsa len doplnok. Áno niektoré
kolegyne poznám, no nesúhlasím s tým,“
uzavrela.

Výrobok pozná aj jej kamarátka Ivana Kičikoleva. Istú dobu ho užívala pravidelne, teraz však už len sporadicky. Tiež vyskúšala rôzne typy. „Na povzbudenie mysle, keď sa učím, ďalej na posilnenie imunity a jeden s obsahom minerálov. Nikdy som ho však neužívala ako náhradu stravy,“ zdôraznila. „Je to gél, ktorý nezaťažuje pečienku ani organizmus, ale určite to nie je náhrada jedla,“ pokrútila hlavou. Tieto slová by si mali vziať k srdcu aj ďalšie ženy, ktoré sa rozhodnú tento zázrak vyskúšať. Aj ten zdraviu najprospešnejší výrobok sa totiž môže zmeniť na nebezpečný pokiaľ sa nepoužíva na to, na čo je určený.

Okrem modeliek si gélový výživový doplnok získal mnoho ďalších fanúšičiek z radov známych tvárí. V Českej republike je jeho tvárou moderátorka Mahulena Bočanová, u nás jej kolegyňa Marianna Ďurianová. „Vzhľadomna to, že táto gélová metódy je teraz takým veľkým boomom vo svete, som sa dopočula, že aj Madonna na to chodí, aj Naomi Campbell, tak som si povedala, že čo som ja horšia?“ povedala so smiechom v rozhovore pre svoju domovskú televíziu. Medzi prvými bola herečka Slávka Halčáková a dnes už medzi priaznivcov produktu patrí aj Gabika Dzuríková.

Autor: Mária Šidlová
Foto: S.A.

- - Inzercia - -