Dnes je streda, 28.júl 2021, meniny má: Krištof
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Predseda parlamentu kašle na protokol!

august 09, 2010 - 16:52
Nová vláda nie je v plnom pracovnom nasadení ešte ani celý mesiac a jeden z najvyššie postavených predstaviteľov našej krajiny robí poriadnu hanbu. Líder strany SaS Richard Sulík (42) totiž podľa odborníčky na protokol zjavne kašle. Nevie, čo sa na vysokom politickom poste patrí.
Foto: 
Kontroverzný politický nováčik Richard Sulík sa skôr, než pracovnými povinnosťami, dostáva do povedomia verejnosti prešľapmi, ktorých je už po niekoľkých týždňoch na poste predsedu parlamentu viac, než dosť. Neprajníci dokonca tvrdia, že poslanec robí vďaka neprimeranému odievaniu a oficiálnemu prejavu Slovenskej republike hanbu. STAR sa preto  rozhodol na názor opýtať odborníčky, Oľgy Peruškovej.

„Môj názor na obliekanie pána Sulíka, ktorý má v politike vysoké postavenie, vychádza z predpísaného protokolu. Žiaľ, jeho imidž, ktorým sa prezentuje na verejnosti, nemá s protokolom nič spoločné,“ prezradila nám sklamaným hlasom hneď v úvode. Následne uviedla dôvody, pre ktoré je domácky štýl obliekania sa v politike neprípustný. „Neformálny prístup v obliekaní vyvoláva pochybnosti odborníkov, a určite aj negatívne signály smerom k verejnosti. Veď pán Sulík reprezentuje Slovensko! Môžeme len špekulovať, prečo zvolil tento štýl. Žeby z neznalosti alebo ignoruje rešpektovanie pravidla? Ak z neznalosti, tak škoda, že pri nacvičovaní hlasovania v Národnej rade Slovenskej republiky nepožiadali poslanci SaS aj o rýchlokurz spoločenskej etiky obliekania. Na rokovanie s pani premiérkou a koaličnými partnermi je absolútne nevhodná a neakceptovateľná košeľa s krátkymi rukávmi a texasky. Týmto oblečením môže u verejnosti vyvolať dojem, že rokovaniu neprikladá úctu,“ pozrela sa na predsedu parlamentu odborníčka na protokol zblízka.

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: TASR, ČTK, Isifa

- - Inzercia - -