Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh lásky: Daniela Peštová a Paľo Habera

október 28, 2010 - 22:49
Keď pred desiatimi rokmi zbalil rozvedený spevák Paľo Habera (47) celosvetovo uznávanú topmodelku Danielu Peštovú (40), veľa ľudí túto kombináciu považovalo za akýsi žart. Spočiatku im nikto nepredvídal dlhú budúcnosť, no dnes tvoria jeden z najstabilnejších párov česko-slovenského šoubiznisu.
Bola to vraj láska na prvý pohľad. Úspešná česká manekýnka a popredný hudobník si padli do oka počas spoločného moderovania známej modelingovej súťaže v Prahe. Od toho momentu sa z nich stal doslova pár snov. Keď medzi nimi preskočila povestná iskra a Paľo pochopil, že z toho bude veľká láska, ani chvíľu nezaváhal a odišiel za svojou láskou žiť až do ďalekého New Yorku, kde zotrvali celé štyri roky. Práve tu spoločne splodili dcéru Ellu (8) a šťastne žili v jednej domácnosti spolu s Danieliným synom Yanickom (14) z predchádzajúceho manželstva.

Za láskou až na kraj sveta

Po tom, ako začal dostávať pracovné ponuky Paľo, vtedy ešte štvorčlenná rodinka pristúpila na požiadavky hlavy rodiny a Spojené štáty vymenili za Čechy. „Žijeme teraz viac v Prahe ako v Bratislave, aj keď ja pendlujem hore-dole,“ objasnil aktuálne rodinné nažívanie dnes už trojnásobný otec. Netrvalo však dlho a populárny spevák dostal ponuku robiť porotcu v speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar. A to znamenalo riešiť ďalšiu dilemu, že bude veľa času tráviť v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave. Daniela tak mala pred sebou vážne rozhodovanie. Buď sa presťahuje aj s deťmi na Slovensko, alebo bude Paľo dlhodobo cestovať medzi Prahou a Bratislavou.

Napokon sa dohodli na kompromise a žijú striedavo tu aj tam. Neďaleko hlavného mesta, v Ivanke pri Dunaji, majú svoj domček, v ktorom ich nikto nevyrušuje a nie sú tak na očiach verejnosti, ako keby bývali priamo v Bratislave. „Myslím si, že deti sa vždy cítia dobre tam, kde je dobre ich rodičom. V Prahe máme zázemie, a tak je pre nás všetko jednoduchšie. Neďaleko bývajú moji rodičia, ktorí nám pomáhajú. Aj Yanickov otec žije v Európe, takže sa s ním vidí častejšie, ako keď sme žili v Spojených štátoch,“ zamyslela sa nad neustálym sťahovaním nádherná Peštová.

Svadba bola či bude?

Keďže prominentná dvojica sa na verejnosti neukazuje príliš často a navyše obaja sú enormne skúpi na slovo, najväčšie špekulácie sa vynárajú v súvislosti s ich svadbou. Jedni totiž tvrdia, že Daniela a Paľo sú už roky tajne zosobášení, čomu by mohol nasvedčovať napríklad aj prsteň, ktorý Habera nedáva z prsta dole a navyše sa nápadne podobá na obrúčku. „Tieto mince sme s manželkou tlačili celú noc,“ preriekol sa pred časom umelec, ktorý svojej životnej partnerke nepovie inak ako manželka. „Chápem to ako nepotrebnosť. Mňa na tom neláka vôbec nič. Ani tá párty, ani šaty, nič. Pre mňa je to trošku nútenie do niečoho. A na druhý deň má z toho človek len opicu,“ myslí si trojnásobná mamička o svadobnom obrade, čím možno zahládza stopy po vlastnej, druhej svadbe. Aj keď jej argumenty znejú istotne presvedčivo, aj vzájomné oslovenia dvojice nasvedčujú tomu, že slávnostná hostina sa možno už dávno odohrala.

Najlepší otec
Pred necelými dvomi rokmi sa šťastie už aj tak spokojnej rodinky Haberovo-Peštových rozrástlo o ďalšieho člena. Paľo sa konečne dočkal vytúženého syna. Tehotenstvo modelka dlho pred verejnosťou tajila a následný pôrod priznala až niekoľko dní po ňom. „Užívam si ho veľmi krásne, lebo malý Paul je také slniečko, je to veľmi dobré bábätko. A navyše mám naňho viac času, ako som mala na staršie deti. Keď boli Yanick a Ella maličkí, mala som viac pracovných povinností, stále som sa musela presúvať niekam za prácou,“ nevie si vynachváliť svoje tretie dieťa rodáčka z Čiech, ktorá po potomkoch túžila už vo svojich sedemnástich rokoch. A aj keď jej prvé manželstvo s úspešným tenistom nevyšlo, otca svojich najmladších detí si nevie vynachváliť. „Myslím si, že si rodinu tiež užíva. Niekedy si vravím, že väčšina mužov asi potrebuje na otcovstvo dozrieť. Keď sú mladí a nevybúrení, možno majú pri deťoch pocit, že o niečo prichádzajú, ale keď dospejú, tak si uvedomia, čo má v živote skutočnú cenu,“ ospevuje Haberu jeho partnerka a možno dokonca manželka.

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: Showpix

- - Inzercia - -