Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Stavbári Brada Pitta: Jeho domy začali hniť!

január 02, 2014 - 13:34
Niekoľko domov, ktoré postavila charitatívna organizácia amerického herca Brada Pitta Make It Right pre obete hurikánu Katrina, sa začalo rozpadávať. Domy postavené v New Orleans vraj začali hniť zvonku aj zvnútra.
Foto: 
 
"Drevo miestami zmenilo farbu na sivú alebo až na čiernu. Niektoré časti sa deformovali a vyrastali z nich huby. Niekoľko susedov to spozorovalo tiež," povedala pre portál Radar Online Nola Verrett, majiteľka jedného z domov. 
 
Taylor Royle z Make It Right pripísala vinu za súčasnú situáciu obydlí firme, ktorá mala na starosti inštalatérske práce. "Nedokázali zadržať vlhkosť, ktorá je v New Orleans očividne veľkým problémom," vysvetlila Royle. Pittova charitatívna organizácia už podnikla právne kroky voči inštalatérskej firme. Make It Right rovnako ako spomínaná spoločnosť sa však ďalej k celej záležitosti odmietajú vyjadriť. Hnijúce časti domov už v niekoľkých domoch nahradili novým drevom zo žltej borovice. Postupne by mali opraviť všetky postihnuté domy. "Je to tak, ako povedali. Ak sa niečo pokazí, napravia to. Z nášho domova od Make It Right sa veľmi tešíme," dodala Verrett aj napriek problémom, ktoré sa na stavbe vyskytli. 
 
Brad a Angelina majú svoje podobizne vystavené v múzeu voskových figurín
 
Hurikán Katrina spôsobil v roku 2005 na americkom pobreží Mexického zálivu jednu z najhorších prírodných katastrof v dejinách USA. Podľa správy vyšetrovacej komisie Kongresu vláda a miestne úrady podcenili výstrahy a boli pasívne pri záchrane ľudí a majetku. V štátoch Louisiana, Mississippi a Alabama zahynulo najmenej 1 800 ľudí a zničených bolo asi 300-tisíc domov. Milióny ľudí museli evakuovať. 
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -