Dnes je piatok, 15.január 2021, meniny má: Dobroslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na víkendový pobyt: Rajecké Teplice!

november 30, 2013 - 11:56
Oddýchnite si v nádhernom prostredí medzi Malou Fatrou a Súľovskými skalami. Kúpele Rajecké Teplice sú výnimočné malebnou prírodou v okolí, svojimi termálnymi prameňmi a históriou. Presvedčte sa sami!
Foto: 
 
Kúpele Rajecké Teplice majú unikátnu polohu. Sú obklopené vencom Súľovského pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej výške 420 m. Poloha uprostred rozsiahlych parkov, prechádzajúcich do listnatých a ihličnatých lesoparkov a lesov na úbočiach vrchov, ako aj bizarné zoskupenia výbežkov Súľovských skál dávajú kúpeľom Rajecké Teplice osobitné čaro. Kúpele majú aj dobré dopravné spojenie s okolitými mestami.
 
Raj na Slovensku
Rajecké Teplice majú dobrú ubytovaciu kapacitu. Nachádza sa tu niekoľko hotelov, kúpeľných domov a penziónov, skoro všetky prešli nedávno rekonštrukciou alebo sú nové. Stačí si teda len vybrať zo širokej ponuky ubytovania a môžete si kúpele Rajecké Teplice vychutnávať niekoľko dní. Kúpeľní hostia si môžu vybrať z rôznych druhov pobytov ako napr. víkendový či silvestrový. 
 
Liečivá sila pohladí dušu
Vývery termálnych prameňov, výskyt rašeliny, vybavenosť kúpeľov, prírodné prostredie a klíma umožňujú, aby sa v kúpeľoch Rajecké Teplice liečili pacienti s niektorými duševnými chorobami, chorobami z povolania, nervovými chorobami a chorobami pohybových ústrojov. Miestne prírodné zdroje však umožňujú liečbu viacerých ochorení alebo Vám dopomôžu príjemne si oddýchnuť a zrelaxovať svoje telo.  
 
Tradícia kúpeľníctrva
Rajecké Teplice boli známe už v dávnej minulosti. Prvá písomná zmienka o meste pochádza zo 14. storočia. Vďaka neďalekému lietavskému panstvu tu boli vybudované uznávané kúpele, ktoré sa rozvíjali už od 17. storočia. Rajecké Teplice teda majú pomerne bohatú históriu.
 
Po turistických chodníčkoch...
Kúpele Rajecké Teplice sú rajom pre všetkých milovníkov turistiky. Priamo z centra kúpeľov vedie niekoľko turistických chodníkov. Z jednej strany totiž kúpele obklopujú Súľovské skaly s hradom Súľov, Hričov a Lietava, z druhej strany to je zase časť národného parku Malá Fatra so zámkom Kunerad. Okolie kúpeľov Rajecké Teplice je teda bohaté ako na prírodné pamiatky, tak aj na historické zaujímavosti.
 
Foto: internet, www.rajecke-teplice.net

- - Inzercia - -