Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Užite si atraktívnu zimu na Slovensku

január 11, 2012 - 11:59
Máte radi zimu? Ak áno, nenechajte si ujsť nášho malého sprievodcu slovenskými strediskami.
Foto: 

Až do marca budeme totiž prinášať seriál pozvánok na svahy, ale i do zimnej prírody spolu so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch.  Začneme vo Vysokých Tatrách. Pravú tatranskú zimu si môžete vychutnať už teraz. Sneh v lyžiarskych strediskách láka na lyže, snowboardy, alebo pre tých najmenších či menej zdatných na sánky. Stačí si len vybrať, zbaliť sa a pozrieť sa na naše veľhory z blízka.


Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica

 

Boli ste niekedy lyžovať v Lomnici? Vo mne názov tohto strediska evokoval vždy ťažkú trať vhodnú tak pre skúsených lyžiarov a nie pre začiatočníkov alebo rodiny. Ale nie je to tak.

Ak totiž vystúpite zo sedačky ( mimochodom vyhrievanej a s bublinou proti vetru) v stanici Štart, pred vami sa rozvinie pomerne dlhá trať, ktorú zvládne každý. Tí skúsenejší sa môžu vybrať ostrejšou trasou, menej skúsení a deti prejdú ľavou stranou svahu veľmi pohodovo. Je to teda kopec pre celú rodinu. Majster lyžiar sa môže vyviesť kabínkou na Lomnické sedlo. Po dobrej lyžovačke potom môžete posedieť pri čaji, alebo jedle – možností je tu dostatok. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 7,8 km a z nich je 6,6 km umelo zasnežovaných. Ak vás láka nočný život, môžete si ho v Tatranskej Lomnici vychutnať veľmi zaujímavo. Program Nočná Horská Jazda – to je nezabudnuteľná noc pod hviezdami v tatranskej prírode. Každý pondelok  v noci sa môžete zase vybrať po Stopách Yettiho a zažiť tak pravú zimnú tatranskú divočinu mimo zjazdoviek a lanoviek so skúseným inštruktorom. Snežnice vám zapožičajú a počas pochodu zabezpečia osvetlenie na cestu a nápoje.


Vysoké Tatry - Štrbské pleso

Ak máte radi dlhé trate, mali by ste sa rozhodne zastaviť na Štrbskom plese. Vedeli ste, že je tu k dispozícii neuveriteľných 24 km lyžiarskych tratí? Celková dĺžka zjazdoviek je 7 km.

Tieto sú po celej svojej dĺžke zasnežované a pre bežkarov sú k dispozícii 3 bežecké trate v celkovej dĺžke 17 km. Túto sezónu aj bezplatné parkovanie s lepším navigačným systémom a bezplatný skibus premávajúci v 20 min. intervaloch z centrálneho parkoviska do strediska. Ak ste vy alebo vaše deti  fanúšikom snowboardovania - Snowpark na Štrbskom Plese je mekkou najlepších freestylerov a snowboardistov. Nájdete ho na ľavej strane svahu Interski. Ak máte radi vodu, tak po skvelej lyžovačke je Tatralandia idealne miesto nie len na oddych, ale aj zábavu pre celú rodinu. Vyskúšať môžete 9 krytých toboganov. Zohriať sa môžete v deviatich celoročných bazénoch s termálnou i čírou vodou (26 – 38 °C), alebo načerpať novú energiu v Keltskom saunovom svete, či Wellness Paradise. Viac informácií nájdete na www.vt.sk.
masky, ...).
Navnadili sme vás? Verím, že áno. Náš seriál o možnostiach na skvelú lyžovačku bude pokračovať a postupne si predstavíme ďalšie regióny a možnosti ako tráviť voľný čas, víkendy, zimné či jarné prázdniny zdravo, športom a hlavne doma na Slovensku.

 

Tento seriál Vám prinášame spolu so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Kampaň je podporovaná


 

Text spracoval: Martina Valachová
Informácie čerpané z www.slovakia.travel
Foto: Archív SACR

- - Inzercia - -