Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Víťazka BMD na Newyorskom týždni módy

september 11, 2014 - 12:36
Slovensko sa dočkalo! Blažena Ostrovská víťazka BMD sa na Newyorskom týždni módy predstavila famózne. Jej kolekcia bola inšpirovaná legendárnou osobnosťou našej histórie slávnym diplomatom, politikom, vedcom a pilotom M.R.Štefánikom.
Foto: 
Porota BMD v spolupráci s Nadáciou +421 ju za tieto modely katapultovala priamo do New Yorku. Tesne po prehliadke rozdávala úmevy a fotila sa s americkými modelkami: “Žijem  práve svoj dizajnérsky sen. Som nesmierne šťastná, že som dostala šancu  byť tu v New a ukázať svoju tvorbu.” Prezidentka Nadácie +421 Ľubica  Surkošová pred médiami vyhlásila: “Konfrontácia s konkurenciou talentovaného umelca nabíja obrovskou energiou. Želala by som si aby naši dizajnéry odteraz na newyorskom týždni módy už nechýbali.”
 
Outfity Blaženky Ostrovskej mali aj originálne doplnky, rukavičky,kabelky a opasky. Boli s puncom dobovosti, ale nechýbal im esprit nadčasovosti a modernej elegancie. Kolekcia vzbudila záujem u módnych expertov, nákupcov aj médii. Úspech premiéry slovenskej dizajnérky Blaženky Ostrovskej sa oslavoval na after party v The Attic Roofbar na Manhattane pod názvom Slovak Fashion Night 2014. Konal sa tu aj pompézny krst limitovanej edície slovenského vína Matyšák. Ocenenia za vinárske produkty,ktorými ich zahrňajú na významných medzinárodných súťažiach boli impulzom pre štart na zahraničné trhy. Trúfli si aj na New York, ale aj ďalšie americké mestá napríklad prestížne turistické stredisko Aspen. Tohtoročná Slovak Fashion Night sa premenila na oslavu úspechov slovenských umelcov a podnikateľov, ktorí majú odvahu, neboja sa konkurencie ani riskovať.
 
Autorka: Elena Verešová
Foto: Marek Lukáč, Lucy Elen, Nadácia +421

- - Inzercia - -