Dnes je pondelok, 03.október 2022, meniny má: Stela
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Vlasy robia človeka

január 30, 2012 - 14:03
V duchu rock ´n ´rollu sa niesli účesy modeliek na jesennej časti Bratislavských módnych dní. Vytvorili ich skúsení slovenskí KADERNÍCI pod taktovkou Schwarzkopf Professional. Na ich prácu v zákulisí sme sa pozreli zblízka.
Foto: 

 

 

Milovníkmi ultra-moderných účesov sú bezpochyby šiesti vlasoví stylisti Eva Fabianová, Milan Kozlík, Miroslava Galabová, Tibor Prikler, Miriam Doktorová a Alena Havlíková. Vytváranie účesu v zákulisí módnych prehliadok je vždy veľmi náročná práca, vyžaduje si odborný prístup a najmä rýchlosť. Všetci predvádzajúci, od modeliek po moderátorky musia vyzerať oslnivo. Preto ju zvládnu len zruční kaderníci s citom pre módu.

 

 

 

 

Kde čerpajú slovenskí kaderníci inšpiráciu?
Najdôležitejším zdrojom pre týchto profesionálov sú školenia v centrách spoločnosti Schwarzkopf. Ide o pravidelné workshopy zamerané na nové výskumy, ošetrenia, strihy, farbenie či trendy v účesoch Essential Looks. Tieto novinky sa predstavujú dvakrát do roka, podľa módnej sezóny. Nové základné účesy pre sezónu zima 2011/12 sa viac ako so strihom pohrávajú s farbami. Ide napríklad o ružové prekrytie blond vlasov pod názvom The Tomboys, ktoré vynikne na chlapčensky krátkom účese s  ofinou, alebo striedanie červených prameňov v rovnom stupňovitom strihu Esmee. Väčšinou sú trendy rovné vlasy, v ktorých výraznejšie pôsobí farba aj strih, ako možno vidieť vo vizuáli Aya s kontrastnou čiernou pod platinovými vlasmi. Nesmie chýbať ani tónovaná farba od tmavej pri korienkoch po blond na koncoch (ilustračné foto). Všetky účesy pôsobia mladistvo a neprehliadnuteľne.EXPERTI NA ZMENU IMIDŽU
V zákulisí jesenných Bratislavských módnych dní sa odohrával trojdňový maratón vlasového stylingu. Nenápadné dievčatá sa pod rukami skúsených kaderníkov a vizážistov menili na krásne modelky. Kolektív kaderníkov zo salóna TEAM Senica pri tom nesmel chýbať. Kadernícky salón TEAM sa o klientov stará už viac ako osem rokov. Sídli v meste Senica a svojim zákazníkom poskytuje všetky služby od ošetrenia vlasov po celkovú zmenu imidžu, vrátane mejkapu. Popularitu získal aj vďaka skvelým umiestneniam na kaderníckych súťažiach po celej Slovenskej a Českej republike. Niekoľko otázok sme položili Petrovi Ralbovskému, manažérovi a vizážistovi tímu.

 


1. Čo považujete za výhodu vašej prevádzky oproti ostatným salónom?
Nechceme sa porovnávať s ostatnými salónmi. Snažíme sa robiť si svoju prácu čo najlepšie a  pomáhať zákazníkom. Vedieť im poradiť tak, aby od nás naozaj odchádzali spokojní. Na školeniach zameraných na trendové strihy, farbenia, ale aj regeneráciu a riešenia rôznych problémov vlasov získavame cenné vedomosti. Tie potom uplatňujeme v bežnej praxi u našich zákazníkov.


2. Vaši kaderníci pracujú na veľmi profesionálnej úrovni, o čom sme sa mohli presvedčiť aj počas prípravy tohtoročných Bratislavských módnych dní. Môžete nám ich predstaviť?
Trendy v strihoch a farbení vlasov aplikuje na účesy Alena Havlíková, Martina Ralbovská, Gabriela Predajňová, Mária Tichá, Natália Ladovičová, Katarína Masárová a všetky absolvovali najnovšie školenia Schwarzkopf Professional pre značky Osis, BC či 3D Men.

3. Bratislavské módne dni organizovala redakcia mesačníka La Femme, vydavateľstvo STAR production v spolupráci so spoločnosťou Schwarzkopf Professional. Váš tím odviedol kus práce počas trojdňového maratónu, kedy kaderníci učesali stovky modeliek či  známych osobností. Ktorí kaderníci zo salóna Team sa zúčastnili tohto podujatia?
Za nás sa Bratislavských módnych dní počas celého ich trvania zúčastnila kaderníčka Alena Havlíková a ja.

 


4. Kde čerpáte inšpiráciu, aby boli účesy v súlade s aktuálnymi trendmi?
Inšpiráciu získavame na školeniach u popredných kaderníkov, či už na Schwarzkopf Essential Looks alebo individuálne. Školili sme sa napr. u Libora Šulu, Jána Špilara, Róberta Starého... Momentálne sa chystáme na workshop Lesley Lawson v Prahe, známej koloristky zo svetového tímu Schwarzkopf Professional. Na toto školenie posielame Alenu Havlíkovú a Gabrielu Predajňovú. Ďalej nás vo februári 2012 čaká top školenie svetového tímu s Tylerom Johnstnom, kaderníkom Victorie a Davida Beckhamovcov.


5. Akú novinku aktuálne ponúkate v salóne Team?
Novinkou u nás je prirodzene vyzerajúce a omladzujúce farbenie určené pre pánov z novej rady 3D Mension, ktorá poskytuje aj starostlivosť a styling. U žien sa zameriavame na novinky týkajúce sa regenerácie, zlepšenia kvality vlasov a ošetrenia vlasovej pokožky. Sme radi, že môžeme pracovať s tak kvalitnou značkou ako je Schwarzkopf Professional, ktorá nám dáva veľké možnosti pri riešení problémov u našich zákazníkov.

 


6. Rukami vašich kaderníkov už prešlo veľa známych hviezd slovenského a českého šoubiznisu. Navštevujú vás aj v domovskom salóne alebo sú vašimi pravidelnými zákazníkmi?
Občas sa nám „dostanú do rúk“ aj známe osobnosti. Je to väčšinou pri príležitostiach, keď pracujeme pre Schwarzkopf Professional, napríklad na módnych prehliadkach.


7. Úspech vášho tímu potvrdilo aj množstvo ocenení na medzinárodných kaderníckych súťažiach. Ktoré považujete za najväčšie trofeje?
V roku 2007 to bol Bomtoncup Viaderm. Súťaž bola zameraná na celkovú premenu a umiestnili sme sa na 7. mieste zo 250 zúčastnených tímov. Získali sme špeciálnu cenu diváka. Na súťaži sa zúčastnila kaderníčka Martina Ralbovská a vizážista. V rokoch  2007 a 2008 sme získali 2. miesto v súťaži Vizážista roku organizovanej časopisom Salón. V roku 2011 sa tím salóna zúčastnil medzinárodnej súťaže zameranej na celkovú premenu Art Image Change International 2011 (AICHI). Postup do finále z 395 zúčastnených tímov znamenal úspech v prvej desiatke a cenu diváka.Autor: Gabriela Šírová
Foto: SCHWARZKOPF, Tibor Géci, archív

- - Inzercia - -