Ostrava už štvrtý deň žije elektronikou. Festival Beats for Love, ktorý patrí medzi najväčšie podujatia svojho druhu v strednej Európe, tento rok opäť potvrdil, že dokáže prilákať desaťtisíce fanúšikov aj tie najväčšie mená svetovej tanečnej scény. A hoci jeho štart poznačilo nepriaznivé počasie, organizátori zvládli všetko na jednotku.

Calvin Harris otvoril festival vo veľkom štýle
Úvod 12. ročníka patril škótskej superstar Calvinovi Harrisovi. Priviesť autora hitov Feel So Close, Outside či I Need Your Love do Ostravy trvalo organizátorom niekoľko rokov, o to väčšiu radosť mali, keď konečne vystúpil na hlavnom pódiu.
Ešte pred otvorením festivalových brán však prišla nečakaná skúška. Silný lejak zaplavil časti zákulisia aj VIP zóny a na chvíľu sa zdalo, že program bude musieť ustúpiť počasiu. Organizátori však dokázali areál v rekordne krátkom čase pripraviť pre návštevníkov a festival odštartoval prakticky podľa plánu.
Fanúšikov nezastavil ani dážď
Nepriaznivé počasie neodradilo rekordný počet návštevníkov. Kým hlavná scéna naberala mierne meškanie, tisíce ľudí vytvorili skvelú atmosféru na krytých pódiách a ukázali, že pravých fanúšikov elektronickej hudby len tak niečo nezastaví.
Nechýbali ani úsmevné momenty zo zákulisia. Britská speváčka A Little Sound po svojom energickom vystúpení takmer stratila hlas a dánsky DJ Morten si z Ostravy odnášal nielen zážitky, ale aj nové tenisky. Tie mu daroval programový riaditeľ festivalu Jiří Ramík po tom, čo jeho obuv po daždi úplne premokla.



Dimitri Vegas prišiel na poslednú chvíľu. Na pódium ho viezla eskorta
Jedným z najočakávanejších momentov celého festivalu bolo piatkové vystúpenie belgického DJ-a Dimitriho Vegasa. Fanúšikom tým vynahradil minuloročnú neúčasť spôsobenú štrajkom na francúzskych letiskách.
Ani tentoraz sa to nezaobišlo bez drámy. Meškajúci let prinútil organizátorov zabezpečiť policajnú eskortu z letiska priamo do areálu festivalu. Dimitri Vegas dorazil doslova na poslednú chvíľu, no tisíce fanúšikov sa svojho vystúpenia napokon dočkali.
V Česku strávil len niečo vyše dvoch hodín, no jeho energická show patrila podľa organizátorov k najväčším vrcholom tohtoročného festivalu.
Beats for Love nie je len o hudbe
Festival už tradične myslí aj na pomoc druhým. Projekt Beats for Charity tento rok podporuje dvojročného Olivera z Kopřivnice a štvorročného Michaela z Ostravy. Návštevníci môžu prispieť prostredníctvom QR kódov rozmiestnených po areáli alebo dokonca vlastným pohybom cez charitatívnu aplikáciu.
Súčasťou programu je aj diskusné fórum Talking Beats, ktoré približuje zákulisie organizácie festivalu, hudobný biznis aj tvorbu elektronickej hudby.
Veľké finále je tu
Dnes festival uzatvorí svoj 12. ročník vo veľkom štýle. Na hlavnom pódiu sa predstavia švédska hviezda Alesso aj belgická techno kráľovná Charlotte de Witte, ktorí symbolicky uzavrú štyri dni plné hudby, emócií a nezabudnuteľnej atmosféry. Festival Beats for Love potrvá do soboty 4. júla, pričom po skončení programu budú pokračovať aj tradičné afterparty.
